Galeria zdjęć       Nowości

Nowości
Klika słów od autora
Szanowni Goście mojej strony, Znajdziecie na niej wiele zdjęć, a na większości z nich ptaki. Jeśli szukacie ujęć artystycznych i perfekcyjnych ze względu na kanony fotografiki, możecie zawieść się. W przeważającej większości zobaczycie zdjęcia, które pokazują ptaki w ich naturalnych pozach, zachowaniach i środowiskach. W tle najczęściej zobaczycie chaszcze, nieuporządkowane elementy roślinne, czy nawet pozostawione przez człowieka śmieci i odpady. Bardzo rzadko będzie to czyste, rozmyte, tło - tak piękne w klasycznych ujęciach prawdziwych artystów ptasiej fotografii.

Długo zmagałem się z naturą obserwatora ptaków, dla którego walory artystyczne fotografii są dodatkiem do dobrego zdjęcia diagnostycznego, czy dokumentacyjnego, gdzie będą uwidocznione cechy pozwalające na prawidłowe rozpoznanie ptaka.

Ostatecznie poddałem się. Jeśli poszczęści mi się zdjęcie spełniające wymogi fotografii traktowanej jako doznanie artystyczne, będę niepomiernie szczęśliwy. Moja satysfakcja będzie jednak niemniejsza, jeśli na podstawie mojego zdjęcia komuś uda się prawidłowo oznaczyć spotkanego ptaka.

        Serdecznie zapraszam

Jak poruszać się po stronie www.maciej-szymanski.pl
Strona nowości Jest prezentowana w formie kalendarza. Staram się, żeby codziennie pojawiało się na niej nowe zdjęcie. Data widniejąca przy zdjęciu oznacza datę umieszczenia na stronie www, a nie datę powstania zdjęcia. Często pochodzi ono z głębi szuflady, w której cierpliwie czekało na swój debiut.
 • Kliknąwszy miniaturkę uzyskujemy powiększenie. Podpis zdjęcia najczęściej otwiera całą kategorię zdjęć na dany temat.
 • Pomiędzy zdjęciami możemy poruszać się używając myszki lub klawiszy strzałek.
 • Powiększenie zamykamy klikając lupką z minusem lub naciskając klawisze <Escape> albo <Enter>
Lewa, (pionowa) ramka z guzikami - Kategorie zdjęć Same ikonki podpowiadają, czego możemy oczekiwać klikając poszczególne guziki. Zdjęcia zostały pogrupowane w kategorie, Ostatnia z nich - oznaczona ikonką "krajobraz" zawiera wszystko to, czego nie ma w pozostałych kategoriach, chociaż przede wszystkim krajobrazy z Polski i paru innych krajów.
Górna (pozioma) ramka z guzikami Naciśnięcie guzików powoduje:
 • domek - przenosi na stronę startową
 • książka - otwiera półkę z krótkimi opowiastkami na temat poszczególnych ptaków
 • lista - otwiera alfabetyczne spisy gatunków, których zdjęcia można znaleźć na stronie
 • ogniwa łańcucha - to połączenia (linki) do wielu stron (przede wszystkim polskich), na których można znaleźć wspaniałe zdjęcia ptaków
 • koperta - mój adres e-mail (macszym@gmail.com)
 • "i" - informacje - przenosi na stronę, na której jesteśmy w tej chwili
Poruszanie się wewnątrz kategorii Każda kategoria ma swój obrazkowy spis treści.
 • Klikając miniaturkę zdjęcia albo otrzymujemy jego powiększenie, albo otwiera nam się cała podkategoria.
 • Pomiędzy zdjęciami przemieszczamy się klikając guziki <Następne>, <Poprzednie> lub klikając prawą część zdjęcia (wyświetli się następne) albo lewą część (poprzednie).
 • Do spisu treści przechodzimy klikając guziki <Do góry jeden poziom> lub <Strona indeksu>. Ten sam efekt wywoła kliknięcie środkowej części zdjęcia.
 • Do spisów treści kategorii lub podkategorii można przejść klikając wybraną nazwę na pasku nad zdjęciem
Zasady korzystania ze zdjęć umieszczonych na stronie
Każde zdjęcie ze strony www.maciej-szymanski.pl może być użyte do celów niekomercyjnych. Byłbym jednak zobowiązany za poinformowanie mnie o tym fakcie, a jeszcze bardziej ucieszyłoby mnie podanie przy wykorzystanym zdjęciu (o ile to możliwe) informacji o jego autorstwie i pochodzeniu.
      Sugeruję jednocześnie uprzedni kontakt, gdyż zdjęcia na stronie są w jakości "internetowej" i zazwyczaj nie nadają się w tej postaci do innych zastosowań (np. do druku). Ponadto "w szufladach" czeka na umieszczenie na stronie jeszcze wiele innych zdjęć i być może dysponuję lepszymi ujęciami potrzebnego motywu, gatunku, zjawiska...
      Proszę zatem o kontakt: macszym@gmail.com      Przy zamiarze komercyjnego użycia zdjęć, każdorazowo proszę o uprzednie potwierdzenie zgody autora.Wygenerowane przez JAlbum 8.12 & Chameleon | Oprawa: HMS | Gżegżółka | Strona główna